Japończycy ukończyli Podniebne Drzewo – niezwykła wieża telekomunikacyjna

Japończycy właśnie zakończyli budowę Podniebnego Drzewa – jest to najwyższa wieża telekomunikacyjna na świecie. Liczy sobie aż 634 metry wysokości i pozostawia daleko w tyle wszystkie budynki Tokio.

Sky Tree prawdopodobnie stanie się nowym symbolem tego miasta, którego budynki raczej do niskich nie należą.

Jest to najwyższa wieża telekomunikacyjna na świecie, ale Japończycy zbliżyli się także do najwyższej konstrukcji wzniesionej przez człowieka, zajmując tym samym drugie miejsce, zaraz za mierzącym 828 metrów Burj Khalifa w Dubaju. Pomiędzy nimi wciąż jednak pozostaje aż 200 metrów różnicy. Budowa Podniebnego Drzewa rozpoczęła się w 2008 roku i miała zostać zakończona w grudniu 2011. Termin oddania budynku do użytku przedłużył się jednak ze względu na tsunami, które rok temu szalało w Japonii.

Wieża ma być nie tylko obiektem telekomunikacyjnym, będzie też stanowić atrakcję dla zwiedzających. Władze miasta upatrują w niej czynnika, który przyciągnie do Tokio turystów z zagranicy. Na Sky Tree znalazły się dwa tarasy widokowe. Pierwszy zlokalizowano na wysokości 350 metrów, a drugi o sto metrów wyżej.

Podniebne drzewo najprawdopodobniej zdetronizuje Tokyo Tower będącą dotychczasowym punktem widokowym w mieście. Zbudowany w 1958 roku obiekt liczy sobie „zaledwie” 333 metry.