Drogie apartamenty w Polsce

Zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztują najdroższe apartamenty w kraju i gdzie można je znaleźć? Poniżej prezentujemy ranking luksusowych apartamentów, w którym znajdziesz odpowiedź na oba te pytania.

Zdecydowanie najdroższe są apartamenty w stolicy. Najbardziej pożądane adresy to Złota 44 i Rezydencja Opera. Cena metra kwadratowego apartamentu w Rezydencji Opera to ponad 40 tys. zł. Nieco tańsze są apartamenty na Nowym Powiślu. Tam metr kwadratowy kosztuje ok. 38,6 tys. zł.

Przy Złotej 44 ulokowany jest żaglowiec Libeskinda, w którym ceny metra kwadratowego apartamentów zaczynają się od 28 tys. zł. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszy się także historyczna zabudowa w Krakowie, Gdańsku, czy Wrocławiu.

Na krakowskiej starówce ceny metra kwadratowego mieszkań plasują się na poziomie 20-30 tys. zł, natomiast w Gdańsku i Wrocławiu za metr kwadratowy mieszkania usytuowanego w atrakcyjnej lokalizacji trzeba zapłacić ok. 10-20 tys. zł. Czynnikiem, który wpływa na zawyżanie cen jest niewątpliwie ograniczona dostępność mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach.

Sprzedaje się je stosunkowo rzadko, w związku z tym mieszkania, które pojawiają się na rynku osiągają bardzo wysokie ceny. Oprócz lokalizacji i dostępności na ceny mieszkań mają wpływ standard wykończenia, czy nowoczesne rozwiązania wykorzystane we wnętrzu.